7 ПЕРШИХ КРОКІВ: ЯК ПОЧАТИ ШУКАТИ РОБОТУ

Шукати роботу непросто - це аксіома. Особливо, якщо цього не робив багато років і не розумієш, як це відбувається у сучасному світі. Причому непросто всім, незалежно від досвіду, рівня попередньої посади чи будь-яких інших факторів.

Проте на цьому етапі важливо зрозуміти, що непросто - в першу чергу через те, що спрацьовує сильний механізм психологічного захисту перед невідомим. Адже не тільки сам пошук лякає - а як воно буде потім, на новому робочому місці?.. Питань багато, тому, можливо, краще нічого не робити?

Проте дорога в 1000 миль починається з першого кроку, як говорять китайці. Тому ми пропонуємо вам 7 перших кроків, щоб налаштуватись і почати дорогу в цікаве, насичене майбутнє.

 • 1. Прийміть остаточне рішення шукати роботу.

  Бо рішення - це вже значна частина шляху. Якщо ви почнете щось робити для пошуку, і при цьому глибоко в душі будете сумніватись про те, чи правильно рухаєтесь - буде набагато складніше. Наприклад, якщо організм вимагає відпочинку після попереднього проекту - організуйтесь так, щоб такий відпочинок все-таки отримати, і тільки потім перейти до нових викликів.

 • 2. Сформулюйте, яку саме роботу ви хочете знайти

  Для цього зважте 3 складові - Хочу, Можу, Є попит. Хочу - це власне робота, якою вам було б цікаво займатись, функції, які ви з радістю виконуєте, культура компанії, до якої вам хотілось би належати. Можу - це ваш досвід, знання і навички, а також енергія і мотивація, які ви пропонуєте роботодавцю. Є попит - це реалії ринку: чи потрібно комусь те, чим ви бажаєте займатись? Чи є такі чи схожі вакансії? Чи відповідають ваш досвід і бажання попиту на ринку, зокрема і з точки зору компенсації? Пропишіть всі три пункти якомога детальніше.

 • 3. Пропишіть власні сильні сторони і обмеження

  Розуміти себе критично для пошуку роботи. І не тільки для того, щоб знайти правильне місце, але і щоб переконати роботодавця в тому, що ви - саме той чи та, хто йому потрібен. Для того, щоб отримати таке розуміння, варто в першу чергу прописати своє бачення сильних сторін і обмежень - чесно, відкрито, не приховуючи нічого, не пом’якшуючи, проте і не недооцінюючи себе. Другим кроком буде зібрати зворотний зв’язок - запитайте людей, яким довіряєте, що ви можете робити краще за інших? Можливо, краще за 90% інших? У чому ваша особливість?

 • 4. Підготуйте резюме

  В інтернеті ви знайдете десятки статей про те, як оформити резюме, проте ключових нюансів декілька: по-перше, пишіть правду - неправда в резюме одразу підриває довіру, це неприйнятно. По-друге, не лінуйтесь детально написати про свої досягнення. Так, роботодавцю критично розуміти не тільки те, чим ви займались, але і те, чого саме ви досягли. Ініціювали нову процедуру? Зменшили витрати на 10%? Підібрали чудову команду в проект? Отримали винагороду кращого працівника місяця? Пишіть все і побільше! По-третє, резюме любить цифри. Пишіть деталі - не керував командою, а протягом січня-грудня 2016 року керував 10 підлеглими (маркетологи, продавці). По-третє, попросіть когось іншого перечитати ваше резюме і прокоментувати, чи все чітко і зрозуміло, чи виникають логічні запитання, чи все в нормі з орфографією і пунктуацією. Може здатись, що це дрібниці - проте у конкурентній боротьбі на гарне робоче місце дрібниць немає!

  Відправляючи резюме будь-якому роботодавцю, обов’язково пишіть супровідний лист. У ньому акцентуйте свій попередній досвід, досягнення та бажання працювати саме в цій компанії, бути корисним(ою), займатись саме цією роботою.

  Вказавши в резюме інформацію про інвалідність, ви попереджаєте роботодавця про можливі особливі умові, які будуть потрібні, в тому числі вже на етапі співбесіди. Деталізуйте для роботодавця, що саме ваша інвалідність означатиме з точки зору обмежень виконання певних обов’язків, або вкажіть, що інвалідність не впливає на вашу працездатність. Не бажано:Інвалід по слуху з дитинства, телефонні розмови – це недоступна комунікація. Бажано: Маю інвалідність (повна втрата слуху). Доступні комунікації: sms-повідомлення, e-mail, Skype, Viber та інші месенджери. Телефонні розмови не є доступними.Не варто робити особливий акцент на інвалідності (не вказуйте інформацію про інвалідність на початку резюме, а вкажіть наприкінці в додатковій інформації), оскільки для роботодавця, в першу чергу, важливі професійні навички.

 • 5. Зареєструйтесь і якісно заповніть профілі на сайтах пошуку роботи.

  Розуміти себе критично для пошуку роботи. І не тільки для того, щоб знайти правильне місце, але і щоб переконати роботодавця в тому, що ви - саме той чи та, хто йому потрібен. Для того, щоб отримати таке розуміння, варто в першу чергу прописати своє бачення сильних сторін і обмежень - чесно, відкрито, не приховуючи нічого, не пом’якшуючи, проте і не недооцінюючи себе. Другим кроком буде зібрати зворотний зв’язок - запитайте людей, яким довіряєте, що ви можете робити краще за інших? Можливо, краще за 90% інших? У чому ваша особливість?

 • 6. Якщо користуєтесь соціальними мережами - напишіть про ваш пошук.

  Тенденція сучасності прозора - все більше людей використовують соціальні мережі для пошуку роботи - і успішно знаходять, і все більше компаній шукають там кандидатів. Напишіть пост про те, що саме шукаєте, в чому ви сильні і чим кращі за більшість інших кандидатів, чим можете бути корисним роботодавцю, і попросіть друзів поділитись постом. Крім того, підпишіться і перевіряйте сторінки компаній і організацій, які можуть мати цікаві для вас вакансії. Наприклад, ось тут Start2Go щотижня публікують цілу вибірку цікавих вакансій (https://www.facebook.com/happymondayua/)

 • 7. Підготуйтесь до того, що пошук роботи - це теж робота.

  Пошук зазвичай займає немало часу на аналіз ринку, вакансій, комунікацію, тому не втрачайте віру в себе, якщо одразу не отримаєте бажаний результат. Навіть для найкращих спеціалістів пошук роботи може тривати місяці. Просто йдіть до своєї мети - і ви точно одного дня почнете працювати в команді і компанії своєї мрії!