назад

Зародження руху

Ідея проекту ТАК МАЄ БУТИ народилася в компанії Be—it Agency, яка є частиною групи One Philosophy.

Першим поштовхом до цього була участь Be—it Agency у запуску школи реабілітації при Українському Католицькому Університеті наприкінці 2015 року та знайомство з учасниками АТО, які на війні отримали інвалідність. На тій події прийшло усвідомлення масштабів проблеми: через війну на Сході кількість людей з інвалідністю в Україні стрімко зростала, причому за рахунок тих, хто ще вчора жив звичайним життям. Тепер вони мали призвичаїтися до нових обставин і вчитися взаємодії з оточенням по-новому. Суспільство ж, у свою чергу, мало прийняти своїх громадян з інакшим і цінним життєвим досвідом та забезпечити їм рівні з рештою українців можливості. Ми також розуміли, що через історичні та культурні передумови і стереотипи, закладені за радянських часів і ще раніше, українське суспільство ще дуже уникає обговорення цієї теми. Питання інвалідності і далі є поза зоною комфорту людей, компаній, державних органів.
Хоча державна служба статистики фіксує, що 6% українців – це люди з інвалідністю, а міжнародні організації називають ще більші цифри: 10% та навіть 12,5%, - все ж ми не бачимо ці 10% людей в офісах компаній, у магазинах, кінотеатрах, громадському транспорті. Попри те, що юридично права людей з інвалідністю на доступну інфраструктуру та працевлаштування захищені - в реальності більшість з них працевлаштована фіктивно, а інфраструктура міст є недоступною для пересування.
З усвідомленням критичності такої ситуації в Be—it Agency групи компаній One Philosophy народилася ідея сформувати рух за побудову інклюзивного суспільства в Україні – середовища, в якому усім захочеться повноцінно жити і працювати. Це відбулося одночасно з затвердженням нової стратегії групи компанії і обраною в її рамках місією – створювати суспільство, в якому ми хочемо жити. Ми зрозуміли, що саме хочемо змінити та як: заохочувати та допомагати бізнесу працевлаштовувати людей з інвалідністю, адже працевлаштування одним з ключових факторів їх інтеграції в суспільне життя.
Це відбулося одночасно з затвердженням нової стратегії групи компанії і обраною в її рамках місією – створювати суспільство, в якому ми хочемо жити. Ми зрозуміли, що саме хочемо змінити та як: заохочувати та допомагати бізнесу працевлаштовувати людей з інвалідністю, адже працевлаштування одним з ключових факторів їх інтеграції в суспільне життя.
Тому, з одного боку, рух ТАК МАЄ БУТИ націлений на те, щоб люди з інвалідністю долали бар’єри від простої присутності у штатних розкладах компаній до активної участі у суспільному житті. А з іншого – на зміну ставлення суспільства до теми інвалідності, зміщуючи фокус на прийняття і активну взаємодію.
Як представники бізнесу, ми віримо, що саме лідери бізнесу – роботодавці - можуть і мають очолити цей рух: створити рівні можливості всередині своїх організацій та поступово поширити ідеї інклюзивності на всю країну. Рішення стати інклюзивною компанією є дуже важливим першим кроком свідомої та успішної компанії, але за ним виникають і запитання. Де шукати працівників? Чи облаштований офіс під потреби людини з інвалідністю? Як підготувати команду? Та інші
Проект ТАК МАЄ БУТИ покликаний допомогти бізнесу знайти відповіді на них, аби все більше компаній ставали інклюзивними. Впровадження змін ми почали з себе: зробили офісний простір групи компаній One Philosophy доступним всередині, а також домоглися встановлення підйомника для візків на центральному вході в офісну будівлю, активно запрошуємо колег з інвалідністю приєднатися до компанії і вже провели для всієї командинавчання щодо взаємодії одне з одним. На цьому шляху ми познайомилися з різними ініціативами, громадськими організаціями, міжнародними донорами і активістами, які працюють з людьми з інвалідністю. То ж своїм завданням ми бачимо стати містком між ними, свідомим бізнесом і усіма, хто зацікавлений у становленні інклюзивного суспільства в Україні.
Долучайтеся!
Разом ми можемо більше